Prosinac 2022.

Nova faza Zaželi programa u našoj udruzi službeno je započela dana 07.12.2022. potpisivanjem Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava!

Svečanoj dodjeli Ugovora o financiranju u hotelu Le Méridien Lav Split nazočili su premijer Andrej Plenković, Ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić i ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar.

EU projekt “3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice II” (UP.02.1.1.16.0098), čiji je nositelj Županijska udruga slijepih Split uz partnere: Centar za socijalnu skrb Split, Centar za socijalnu skrb Omiš i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područna službe Split; financiran je bespovratnim sredstvima u iznosu od 740.540,00 HRK (15% iz Državnog proračuna Republike Hrvatske i 85% iz Europskog socijalnog fonda) u sklopu operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.

Projekt 3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice II omogućava zapošljavanje 15 teže zapošljivih žena s područja Splitsko-dalmatinske županije čime se povećava stopa zaposlenosti žena te umanjuje rizik od siromaštva. Istovremeno se postiže socijalna uključenost 90 starijih i nemoćnih osoba s područja Splita, Kaštela, Solina, Omiša i otoka Hvara (u gradovima Hvar i Stari Grad) poboljšanjem kvalitete njihova života kroz primanje usluge pomoći u kući uz dostavu mjesečnog paketa higijenskih potrepština.