Ožujak 2023.

Županijska udruga slijepih Split i u ožujku nastavlja s aktivnostima na projektu 3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice II, financiranom u sklopu Zaželi – programa zapošljavanja žena – faza III.

Našim gerontodomaćicama povjereno je pružanje mjesečne usluge potpore i podrške starijim i/ili nemoćnim osobama uz isporuku najmanje 6 paketa kućanskih i osnovnih higijenskih potrepština.

Mi kao udruga trudimo se svaki mjesec osigurati različiti sadržaj paketa namijenjenih krajnjim korisnicima na projektu. U veljači smo se više orijentirali na nabavku kućanskih potrepština, tako da je paket za sve korisnike sadržavao ukupno devet artikala:
– 1x sredstvo za čišćenje kupaonice
– 1x permetal za uklanjanje masnih mrlja u kuhinji
– 1x sredstvo za čišćenje prozora
– 1x deterdžent za posuđe
– 1x abrazivno sredstvo za čišćenje
– 1x gumene rukavice za čišćenje
– 6 kom spužvi za pranje lonaca
– 5 kom spužvastih krpa za sudoper
– 3 kom spiralne žice za posuđe

Stoga smo u ožujku za korisnike osigurali paketiće od 9 proizvoda isključivo za osobnu higijenu. Zajedničkim snagama, zaposlenici i članovi udruge su prenijeli pristigle artikle u prostor udruge na daljnje razvrstavanje kako bi početkom mjeseca sve bilo spremno za podjelu našim korisnicima.